66961051-2 | 66417106

چاپ سابلیمیشن - چاپ پارچه رول و طاقه ای - چاپ پارچه دیجیتال رولی

در اینجا قصد داریم شما را با 4 نوع از خدمات خودمان آشنا نماییم :
1. چاپ سابلیمیشن
2. چاپ پارچه رول
3. چاپ پارچه طاقه
4. چاپ پارچه دیجیتال رولی

1. مراحل چاپ سابلیمیشن :

اگر می‌خواهید روی لیوان، بشقاب، سنگ، کاشی، چوب، پارچه و بسیاری از اجناس دیگر چاپ کنید؛ بهترین راه‌حل استفاده از چاپ سابلیمیشن است. فرآیند چاپ سابلیمیشن بسیار ساده است، کافی است طرح دلخواهتان را پرینت بگیرید، بر روی محصول مورد نظر (مثل لیوان – که البته باید از قبل آماده چاپ شده باشد) بچسبانید، با دستگاه حرارت دهید و تمام. طرح مورد نظر بر روی لیوان چاپ شده و آماده است.

 

چاپ سابلیمیشن یک روش چاپ روی اشیاء می باشد که به وسیله این سیستم چاپ امکان چاپ روی بسیاری از سطوح با کیفیت و ماندگاری بالا و همچنین قیمت مناسب ، در تیراژ حتی ۱ عدد امکان پذیر می باشد.
در این روش، تصویر دلخواه با استفاده از یک پرینتر خانگی و جوهر Sublimation روی کاغذ مخصوص چاپ می شود. سپس تصویر چاپ شده روی شی مورد نظر گذاشته می شود و در مجاورت گرما و حرارت به سطح جسم منتقل می شود. وجود یک پوشش مخصوص روی شی از پاک شدن تصویر چاپ شده جلوگیری می کند. مهمترین مزایای این روش چاپ، هزینه پایین دستگاه های چاپ و همچنین امکان چاپ در تیراژ پایین است.

تصویر چاپ شده با استفاده از یک دستگاه پرس حرارتی، گرم شده و به شی مورد نظر فشرده می شود، در اثر گرما جوهر تشکیل دهنده تصویر به حالت گاز در آمده و تحت فشار پرس، روی پوشش مخصوص شی منتقل می شود.
از این روش برای چاپ روی بشقاب، لیوان، کاشی، پازل، ماوس پد و … استفاده می شود. بشقاب ها و لیوان های چاپ شده با این روش قابل شستشو حتی با ماشین ظرفشویی هستند.
پرس های حرارتی در انواع مدور (مخصوص ماگ، لیوان، گلدان و …)، تخت (مخصوص کاشی، پازل و …)، پرس بشقاب، پرس کلاه و همچنین پرس های چند کاره تولید می شود.

مزایای روش چاپ مستقیم روی تیشرت (چاپ سابلیمیشن) در مقایسه با روش حرارتی :

الف - صرفه جویی در زمان و هزینه با حذف کاغذ ترانسفر
ب - امکان چاپ روی انواع پارچه: پنبه (کتان) ، پلی استر ، پارچه های ترکیبی

روشهای نگهداری محصولات با چاپ سابلیمیشن

انبار کردن محصولات چاپ خورده: برای بسته بندی و انبار نمودن اجسامی که چاپ سابلیمیشن بر روی آنها انجام شده باید مراقبت‌های ویژه‌ای را انجام داد. اگر مواد چاپ شده با این روش بطور مستقیم در تماس با یکدیگر بوده و یا اینکه در تماس مستقیم با مواد مصنوعی باشند، این احتمال وجود دارد که به مرور زمان رنگ سابلیمیشن به مواد مصنوعی دیگر پس داده شود. هرگز محصولات چاپ شده رو بصورت رو در رو روی همدیگر قرار ندهید، چه در حالت گرم و چه سرد. هرگز برای حمل و نقل ، محصولات چاپ شده را در داخل لفافه یا کیسه های پلاستیکی قرار ندهید. ما پیشنهاد می‌کنیم در هنگام نگهداری، لابلای آنها ورق کاغذ قرار دهید و یا برای جابجایی آنها را در کاغذ بپیچانید.

ماندگاری در محیط های بیرونی: هرچند برخی از محصولات موجود برای چاپ سابلیمیشن دارای پوشش‌های UV می‌باشند لیکن بصورت کلی ، چاپ سابلیمیشن برای استفاده مستمر در محیط‌های بیرونی مناسب نمی‌باشد( نظیر کاشی‌کاری فضاهای خارجی ساختمان). بسته به جنس و کیفیت مواد خام ، به مرور رنگ تصاویر چاپ شده محو خواهد شد.
تحقیقات آزمایشگاهی نشان داده است که افزایش زمان درچاپ سابلیمیشن موجب ماندگاری بیشتر چاپ در فضای باز می‌گردد. این افزایش دما موجب می‌شود که جوهر سابلیمیشن به میزان ماکزیممم در پوشش جسم نفوذ کند.

 

2. مراحل چاپ پارچه رول :

چاپ رول پارچه به صورت دیجیتال تکنولوژی جدیدی است که با پیشرفت دستگاه های جوهر افشان ژاپنی بر روی کاغذهای مخصوص (سابلیمیشن) چاپ شده و با دستگاه های مدرن که قابلیت چاپ روی کاغذ را به صورت رول به روی پارچه دارند چاپ انتقال میابد و با حرارت تثبیت میشود که رنگ ها به صورت درخشان و قابل شست و شو ارایه میشود. این روش تا عرض 150 سانتی متر در طول یک رول کامل امکان پذیر است.

مزایای سپردن کار چاپ پارچه رول به ما چیست؟

اگر از افرادی هستید که در کار خود به دنبال تغییر و تنوع و به دنبال ارایه کارهای خاص و منحصر به فرد و اختصاصی هستید روش چاپ رول شرکت مدرن بهترین پیشنهاد به شما میباشد. به این صورت که شما میتوانید فایل کامپیوتری و طرح اختصاصی دلخواه خود را (حتی به صورت یک رول یا) از آن بصورت متری نیز چاپ کنید.

 

3. مراحل چاپ پارچه طاقه ای:

اگر میخواهید هر طاقه ی پارچه دارای طرح های مختلف باشد و از این تنوع در کسب و کار خود سود ببرید، همچنین طرح های متنوع تری به مشتریان خود ارایه کنید چاپ پارچه طاقه ای مدرن بهترین گزینه برای شماست.

چرا چاپ پارچه طاقه ای را به مدرن بسپاریم؟

مراحل انجام کار توسط ما بدین شرح است : ابتدا فایل خود (طرح مورد نظر) را به صورت فایل تصویری برای ما ارسال کرده ، پس از بررسی آن توسط کارشناسان، چاپ طرح مورد نظر بر روی کاغذهای مخصوص توسط دستگاه های ژاپنی(سابلیمیشن) انجام میگیرد و سپس با توجه به نوع طرح با دستگاه های پرس تخت و یا پرس رولی پیشرفته با حرارت بر روی پارچه انتقال میابد.

4. در چه مواردی از چاپ دیجیتال رولی استفاده میشود؟

-در مواردی که طرح خاص بوده و با تیراژ بالا چاپ نمیشود.
-هنگامی که میخواهید کار منحصر به فردی انجام دهید
- هنگامی که میخواهید پارچه ای را با متراژ کم به صورت نمونه چاپ کنید(نمونه گیری).

چاپ دیجیتال رولی

چرا چاپ دیجیتال رولی را به ما بسپارید؟

دقت و کیفیت چاپ دیجیتال مدرن در ارایه خدمات و تنوع در چاپ. برای مثال شما میتوانید از طرح های خاص بر روی روسری، کوسن، روتختی، رویه کفش، رول پارچه تا عرض 150 سانتی متر، طاقه پارچه تا عرض 150 سانتی متر، پارچه مخمل، کارهای هنری، تابلوهای نقاشی و کارهای تجاری مربوط به تولیدی ها.

دی ان ان evoq