آخرین مطالب
بهترین پاپ آپ های نمایشگاهی چگونه طراحی می‌شوند؟
بهترین پاپ آپ های نمایشگاهی چگونه طراحی می‌شوند؟

پاپ آپ های نمایشگاهی سازه هایی نسبتا عظیم هستند که میزبانی از یک بنر را به عهده دارند.

بهترین بنر استندهای نمایشگاهی چگونه طراحی می‌شوند؟
بهترین بنر استندهای نمایشگاهی چگونه طراحی می‌شوند؟

در این نوشته، سراغ ویژگی های لازم برای طراحی مناسب بنر استندهای نمایشگاهی می رویم.

کدام بروشورها فروش را افزایش می دهند؟
کدام بروشورها فروش را افزایش می دهند؟

بروشور چاپی است که بین پوستر، تراکت و کاتالوگ قرار می گیرد.

یک تراکت باکیفیت چه ویژگی هایی دارد؟
یک تراکت باکیفیت چه ویژگی هایی دارد؟

در تبلیغات کوتاه مدت میدانی، انتخاب اول استراتژیست ها بهره گیری از تراکت است. این چاپ معمولا در یک ص

#

طراحی برای چاپ

گروه : چاپ دیجیتال
6 شهریور
تعداد بازدید :
3663 بازدید
زمان تقریبی برای مطالعه :
10 دقیقه
#

بزرگترین تفاوت میان طرح‌های چاپی و دیجیتال، در حالت رنگی CMYK و RGB است. در این مقاله، ما تفاوت CMYK و RGB را بررسی خواهیم کرد.

 

 
تعریف

 

CMYK چهار جوهر مورد استفاده در چاپگر می‌باشد و مخفف Cyan یا آبی فیروزه‌ای ، Magenta یا سرخابی ، Yellow یا زرد و Black یا مشکی ( در Black به خاطر تفکیک آن با B در RGB از حرف K استفاده شده است) است.

RGB مخفف Red یا قرمز ، Green یا سبز و Blue یا آبی رنگ‌هایی هستند که دیودهای برقی را در تلویزیون و مانیتورها می‌سازند.

CMYK مدل رنگی کاهشی (subtractive) است، به این معنی که رنگ‌های جوهر بیشتری برای رسیدن به رنگ سیاه با یکدیگر ترکیب می‌شوند.

RGB یک مدل رنگ افزایشی (additive) است، به این معنی که هر اندازه پرتوهای نور RGB بیشتر منتشر شوند، رنگ نزدیکتر به سفید خواهید بود و اگر نوری منتشر نشود، رنگ سیاه را دریافت خواهید کرد.

 (با توجه به این دو موضوعی که در بالا عنوان شد. سیستم CMYK و RGB در رنگهای تیره و روشن برعکس یکدیگر عمل می‌کنند. به طور مثال در RGB رنگ مشکی کامل با صفر بودن هر سه رنگ منتشر می‌شود و در CMYK با 100 درصد بودن هر چهار رنگ ایجاد می‌شود.)

طیف (gamut) رنگ

یک طیف (gamut) محدوده کامل یا حوزه‌ی چیزی است. در طراحی دیجیتال و چاپ، یک طیف رنگی محدوده‌ای از رنگ‌ها است که می‌توانید با ترکیب رنگ‌های مختلف CMYK و RGB بدست ‌آید. یک محدوده‌ی رنگی RGB بسیار بزرگتر از یک محدوده‌ی رنگ CMYK است، به این معنی که رنگ‌های ایجاد شده در RGB نسبت به CMYK بیشتر است. به همین دلیل است که طراحی شما ممکن است بر روی صفحه نمایش بسیار عالی باشد، اما به دلیل اینکه برخی از رنگ ها نمی‌توانند با استفاده از CMYK ایجاد شوند بعد از چاپ، آن رنگ‌ها کمی تیره‌تر می‌شود و هنگامی که تصویر را از RGB به CMYK تبدیل می‌کنید، برخی از رنگ‌ها از بین خواهند رفت.

 

این تصویر طیف کاملی از رنگ‌ها را نشان می دهد، همان طور که در تصویر مشخص است طیف رنگی CMYK از طیف رنگی RGB کمتر است.

 

با استفاده از پرینتر‌های عریض امروز که دارای 12 رنگ جوهر هستند، می‌توانید محصول چاپی دقیق‌تر و نزدیک‌تر به تصاویر RGB بدست آورید، اما برخی از رنگ‌های روشن هنوز تیره می‌شوند. بنابراین بهترین کار این است که طرح شما در حالت رنگی CMYK چاپ شود، تا محصول چاپی شما به آن چه فکر می کردید نزدیک‌تر باشد.

رنک سیاه در RGB و CMYK

بسیاری از ما فایل‎هایی را که دارای متن سیاه در RGB هستند دریافت میکنیم. متأسفانه هنگامی که سیاه RGB به سیاه CMYK تبدیل می‌شود، نتیجه یک خاکستری تیره خسته کننده به جای سیاه کامل است و به این دلیل است که سیاه RGB (0,0,0) هنگامی که به سیاه CMYK تبدیل می‌شود از C75 ، M68 ، Y67 و K90 تشکیل می‌شود.

امروزه

همواره فرایندهای جدید چاپ و جوهر برای ایجاد تصاویر طبیعی در حال ایجاد و به روزرسانی هستند. عوامل زیادی وجود دارد که انسان هرگز قادر به رسیدن به رنگ‌هایی نیست که چشم بتواند در طبیعت درک کند و آنها را بر روی کاغذ چاپ کند. حتی مانیتورهای 4K و 5K با وضوح بالا نمی‌توانند همه رنگهای موجود در طبیعت را تولید کنند.

پیشنهاد چاپ دیجیتال مدرن

برای بهترین نتیجه در انتخاب رنگ می توانید از سایت‌هایی مانند pantone.com برای انتخاب کد رنگ در حالت CMYK استفاده کنید. کار کردن در حالت CMYK در فتوشاپ، بهترین نتیجه چاپی برای تصاویرتان را به شما خواهد داد.

 همچنین چاپ دیجیتال مدرن با 20 سال سابقه، همراه با جدیدترین دستگاه‌های چاپ، شما را در رسیدن به بهترین کیفیت محصولات چاپی همراهی می‌کند. 

منبع :  www.myprintsouth.com

#
انتشار : 1398/06/14
یک تراکت باکیفیت چه ویژگی هایی دارد؟

در تبلیغات کوتاه مدت میدانی، انتخاب اول استراتژیست ها بهره گیری از تراکت است. این چاپ معمولا در یک ص

ادامه مطلب
#
انتشار : 1398/06/12
چاپ دیجیتال بهترین کاتالوگ‌های تهران

کاتالوگ ها ابزالاتی هستند که هر کسب و کاری می کوشد با تکیه بر ظرفیت قابل تامل آن ها مقاصد خود در زمی

ادامه مطلب
#
انتشار : 1398/06/11
ده تکنیک برای چاپ پوسترهای جذاب و دیدنی

در این نوشته، بررسی خواهیم کرد که چگونه می توان پوستری باکیفیت، جذاب و دیدنی اختیار کرد. ناگفته پیدا

ادامه مطلب