آخرین مطالب
بهترین پاپ آپ های نمایشگاهی چگونه طراحی می‌شوند؟
بهترین پاپ آپ های نمایشگاهی چگونه طراحی می‌شوند؟

پاپ آپ های نمایشگاهی سازه هایی نسبتا عظیم هستند که میزبانی از یک بنر را به عهده دارند.

بهترین بنر استندهای نمایشگاهی چگونه طراحی می‌شوند؟
بهترین بنر استندهای نمایشگاهی چگونه طراحی می‌شوند؟

در این نوشته، سراغ ویژگی های لازم برای طراحی مناسب بنر استندهای نمایشگاهی می رویم.

کدام بروشورها فروش را افزایش می دهند؟
کدام بروشورها فروش را افزایش می دهند؟

بروشور چاپی است که بین پوستر، تراکت و کاتالوگ قرار می گیرد.

یک تراکت باکیفیت چه ویژگی هایی دارد؟
یک تراکت باکیفیت چه ویژگی هایی دارد؟

در تبلیغات کوتاه مدت میدانی، انتخاب اول استراتژیست ها بهره گیری از تراکت است. این چاپ معمولا در یک ص

#

تاثیرکاتالوگ در موفقیت کسب و کار ها

گروه : چاپ دیجیتال
29 اردیبهشت
تعداد بازدید :
477 بازدید
زمان تقریبی برای مطالعه :
0 دقیقه
#

چرا کسب و کارها به کاتالوگ نیاز دارند؟

چاپ کاتالوگ بخش قابل توجهی از استراتژی بازاریابی، مارکتینگ و برندینگ هر کسب و کاری را تشکیل می‌دهد. این امر دلیلی ندارد جز کارایی و بهره‌وری بالای چاپ کاتالوگ. در این نوشته، به طور دقیق درباره مزیت‌ها و تاثیر به کارگیری کاتالوگ در موفقیت کسب و کارها صحبت کرده‌ایم. در نتیجه، اگر تا به امروز اقدامی برای چاپ کاتالوگ اختصاصی برند خود نکرده‌اید، شاید بد نباشد که ما را تا انتهای این نوشته همراهی کنید.

 

مقدمه؛ کاتالوگ چیست؟

کاتالوگ کتابچه‌ای است که توسط یک برند چاپ می‌شود و به دست مخاطبان می‌رسد. به واقع با استفاده از کاتالوگ در حال معرفی برندی هستیم که می‌کوشد جای خود را در جان و جهان مخاطب باز کند. در یک کاتالوگ، محصولات، استراتژی و ارزش‌های شرکت، دستاوردها، جوایز و غیره، به طور اجمالی معرفی می‌شوند. اما مهم‌ترین امری که در کاتالوگ تجلی می‌یابد، تمایز، شخصیت و هویت منحصر به فرد برند است. درست به همین علت است که کارفرما در بین تمامی چاپ‌های تبلیغاتی اعم از بنر، استند، رول آپ، پوستر و غیره، روی کاتالوگ وسواس خرج می‌کند.

چرا کاتالوگ تاثیرگذار است؟

تاثیرگذاری کاتالوگ ریشه در دریایی از دلایل دارد، اما در این قسمت، مهم‌ترین آن ها را گردهم آورده‌ایم تا به طور مشخص بررسی کنیم چگونه یک کاتالوگ می‌تواند برند ما را در مسیر موفقیت قرار دهد.

کاتالوگ، علاقه ایجاد می‌کند

زمانی که کاتالوگ به دست مخاطب می‌رسد، در واقع هدیه‌ای است از طرف یک دوست احتمالی، که در برگیرنده قصه، خلاقیت، شور، شوق و شیوه‌ای دوست داشتنی از زندگی یا همان lifestyle است. به بیان دیگر، در کاتالوگ سعی نمی‌شود که کالایی به فروش برسد، بلکه مجموعه‌ای پیشنهاد در مقابل مخاطب قرار می‌گیرد و از این طریق، هر چه خلاقیت کار بالا‌تر باشد، درصد موفقیت بیشتر خواهد بود.

کاتالوگ، مشتری وفادار می سازد
بررسی تجربه برندهای مختلف نشان می‌دهد که کاتالوگ توانایی ایجاد مشتری وفادار دارد. به بیان دیگر، زمانی که کاتالوگ خود را (که احتمالا آنقدر زیبا طراحی شده که تنه به تنه آثار هنری می‌زند) در اختیار مخاطب قرار می‌دهید، زمانی که او در بازار حضور یابد، ناخودآگاه در بین انبوهی از رقبا، نسبت به برند شما احساس تعلق خواهد کرد و محصول شما را انتخاب می‌کند.


کاتالوگ با افزایش فروش رابطه مستقیم دارد

بررسی و مطالعات انجام گرفته توسط مختصصان بازاریابی نشان می‌دهد که بهره‌گیری از ظرفیت کاتالوگ، به طور مشخص با افزایش فروش رابطه دارد. یعنی در صورت طراحی و چاپ استاندارد و رساندن کاتالوگ به دست بازار بالقوه، می‌توان انتظار داشت که در بازه‌های زمانی مشخص، افزایش فروش مشاهده شود.

کاتالوگ در فضای مجازی و سنتی کارکرد دارد

امروزه بسیاری از برندها کاتالوگ خود را به گونه‌ای طراحی می‌کنند که هم بتوان آن را در قالب دیجیتال عرضه کرد، هم به چاپ رساند و در بازار سنتی مستقیما به دست مخاطب داد. با این تکنیک، می‌توان انتظار داشت که طراحی و چاپ یک کاتالوگ ساده، هم توجه بازار سنتی را به خود معطوف کند و هم در فضای مجازی، گفت و گوها پیرامون هویت برند را تقویت سازد.

طراحی کاتالوگ محدودیت ندارد


برای طراحی کاتالوگ حتما نیازی نیست که در قطع کتابچه کار کنید، در صورتی که ملزومات برند شما اجازه می‌دهد، این امکان وجود دارد که چاپ خود را در قالب‌های جیبی یا هر قطع مناسب دیگری به انتشار برسانید. این نکته سبب می‌شود تا هر کسب و کاری، بتواند در زمینه طراحی و چاپ کاتالوگ فعالیت کند و از این طریق، کسب و کار خود را به رونق برساند.

چاپ دیجیتال مدرن و کاتالوگ

در آخر باید اشاره کنیم که چاپ دیجیتال مدرن به صورت انحصاری در حوزه کاتالوگ فعالیت دارد و شما می‌توانید هر گونه پرسشی را درباره چند و چون کار از ما داشته باشید. همچنین، پکیج‌های ویژه طراحی و چاپ برای سرویس دهی به رونق کسب و کار شما تدوین شده‌اند. همین امروز با ما تماس بگیرید.


#
انتشار : 1398/06/14
یک تراکت باکیفیت چه ویژگی هایی دارد؟

در تبلیغات کوتاه مدت میدانی، انتخاب اول استراتژیست ها بهره گیری از تراکت است. این چاپ معمولا در یک ص

ادامه مطلب
#
انتشار : 1398/06/12
چاپ دیجیتال بهترین کاتالوگ‌های تهران

کاتالوگ ها ابزالاتی هستند که هر کسب و کاری می کوشد با تکیه بر ظرفیت قابل تامل آن ها مقاصد خود در زمی

ادامه مطلب
#
انتشار : 1398/06/11
ده تکنیک برای چاپ پوسترهای جذاب و دیدنی

در این نوشته، بررسی خواهیم کرد که چگونه می توان پوستری باکیفیت، جذاب و دیدنی اختیار کرد. ناگفته پیدا

ادامه مطلب