آخرین مطالب
بهترین پاپ آپ های نمایشگاهی چگونه طراحی می‌شوند؟
بهترین پاپ آپ های نمایشگاهی چگونه طراحی می‌شوند؟

پاپ آپ های نمایشگاهی سازه هایی نسبتا عظیم هستند که میزبانی از یک بنر را به عهده دارند.

بهترین بنر استندهای نمایشگاهی چگونه طراحی می‌شوند؟
بهترین بنر استندهای نمایشگاهی چگونه طراحی می‌شوند؟

در این نوشته، سراغ ویژگی های لازم برای طراحی مناسب بنر استندهای نمایشگاهی می رویم.

کدام بروشورها فروش را افزایش می دهند؟
کدام بروشورها فروش را افزایش می دهند؟

بروشور چاپی است که بین پوستر، تراکت و کاتالوگ قرار می گیرد.

یک تراکت باکیفیت چه ویژگی هایی دارد؟
یک تراکت باکیفیت چه ویژگی هایی دارد؟

در تبلیغات کوتاه مدت میدانی، انتخاب اول استراتژیست ها بهره گیری از تراکت است. این چاپ معمولا در یک ص

#

کارت ویزیت استاندارد چه ویژگی هایی دارد؟

گروه : چاپ دیجیتال
8 شهریور
تعداد بازدید :
1129 بازدید
زمان تقریبی برای مطالعه :
0 دقیقه
#

راهی بهینه برای ساخت کارت ویزیت خاص

هرچند که امروزه کاغذ از مکاتبات روزمره و اداری رخت بسته، اما کارت های ویزیت هنوز هم وظیفه سنگین معرفی کسب و کار یا ساختن پل ارتباطی با مخاطب را به دوش می کشند. در این نوشته، به طور تخصصی سراغ ویژگی های طراحی یک کارت ویزیت خاص و استاندارد می رویم و مجموعه نکاتی تکنیکی، کارکردی و مفید ارائه می دهیم. به خصوص اگر به فکر دمیدن روحی تازه در کالبد برند شخصی خود هستید، سطرهای نه چندان طولانی پیش رو را از دست ندهید و ما را تا انتهای نوشته همراهی کنید.

کارت ویزیت و ویژگی

کاربرد کارت ویزیت

هرچند همه کارت ویزیت ها کارکرد و عملکرد یکسان ندارند اما به طور عمومی، در اختیار داشتن آن ها کمک می کند در برخوردهای حضوری، تصویری حرفه ای از برند ترسیم شود و با اتکا به قابلیت پخش سریع، شبکه سازی کسب و کار انجام گیرد. با اطمینان می توان اینگونه گفت که هر برند شخصی یا شخص حقیقی/حقوقی برای ورود به جرگه ی حرفه ای ها، ناچار به استفاده از کارت ویزیت است.

ویژگی کارت ویزیت های خاص

در صورتی که خود پشت سیستم می نشینید و طرح می زنید، بسته به ماهیت کسب و کار، بندهای زیر را استفاده کنید. اما اگر کار را به دیگران سپرده اید، می توانید با در نظر داشتن مسائل مطرح شده، عیار طراحی و خدمات آن ها را ارزیابی کنید. نگفته پیدا است ما در چاپ دیجیتال مدرن، به طور حداکثری و حرفه ای مسائل زیر را به کار می بندیم.

  • کارت ویزیت مانند تمامی گونه های چاپ (پوستر، بروشور، کاتالوگ و غیره)، از دل رعایت اصول ابتدایی طراحی بیرون می آید. رزولوشن بالا، حاشیه نگاری، سایز مناسب فونت، تناسب طرح و المان های گرافیکی و آماده سازی برای چاپ (مثلا تنظیم سیستم چهاررنگی CMYK و مسائلی از این دست) نکاتی هستند که باید در طراحی کارت ویزیت مد نظر قرار داشته باشند.
  • خلاقیت عنصری است که کیمیا می کند. در نتیجه، از سایز گرفته تا طرح و رنگ، به پیشنهادات خلاقانه روی گشاده نشان دهید. کارت ویزیت باید نام کسب و کار، لوگو و راه ارتباطی داشته باشد. اما شیوه ارائه این المان ها محدودیتی ندارد و هرچه خلاقانه تر، بهتر.
  • در چاپ کارت ویزیت یک سری اشتباهات رایج است. به عنوان مثال عدم رعایت حاشیه مناسب، در زمان برش، طرح را ناقص می کند. یا کنترل نکردن نسخه آزمایشی، منجر به عدم توانایی مطالعه متن خواهد شد. باید پیش از نهایی کردن طرح، از این مشکلات رایج جلوگیری کرد و این امر تنها به واسطه در اختیارداشتن یک چاپخانه کارکشته و باتجربه میسر می شود.
  • پس از چاپ، کار با کارت ویزیت به اتمام نمی رسد. گاهی می توان با اقدامات مضاف کیفیت کارت را ارتقا داد و به تاثیرگذاری آن افزود. روکش یا تزئینات اختصاصی، بخشی از تکنیک هایی هستند که به عملکرد کارت ویزیت می افزایند.
  • ایجاد پستی و بلندی در سطح کارت ویزیت انتخابی است که در بعضی موارد بهترین نتیجه را دربردارد. به خصوص برای کسب و کارهایی که محصولات پارچه ای، پرده، موکت و غیره ارائه می دهند، این راه فوق العاده جواب می دهد.
  • کارت ویزیت همیشه روی گلاسه یا پارچه چاپ نمی شود. گاهی می توان از فلز یا پلیمر استفاده کرد و به کارت ویزیت یک کاربری ویژه بخشید. مثلا تصویر زیر را نگاه کنید، یک رنده تولید شده که در عین حال، کارت ویزیت نیز هست.
  • کارت ویزیت های فانتزی، کاربردی و خلاقانه دیگر نمونه هایی هستند که امروزه در سطح وسیع مورد استفاده قرار می گیرند. برای آژانس های تبلیغاتی، گالری های هنری و مجموعه هایی از این دست، استفاده از این کارت ها توصیه می شود.
  • توصیه آخر تلاش برای طراحی یک کارت ویزیت انحصاری است. همه راه حل های بالا پیش از این استفاده شده اند و مهم این است که برند شخصی من و شما، بتواند با تکیه بر آن ها، چارچوبی انحصاری برای خود دست و پا کند.

کاربرد کارت ویزیت

جمع بندی کارت ویزیت

در این نوشته مختصر از ماهیت کارت ویزیت گفتیم و سپس ویژگی هایی که یک کارت ویزیت اختصاصی و انحصاری می سازد را برشمردیم. ناگفته پیدا است که این سطرها تنها بخشی از تکنیک های ساخت کارت ویزیت های خاص هستند و بسیاری دیگر در اثر تجربه، یا تخصص و تحصیل به دست آمده و می آیند. اگر نسبت به موضوع مطرح شده علاقه دارید، کافی است همین حالا با ما تماس بگیرید.

منبع:

https://www.creativebloq.com/graphic-design/how-design-business-card-10-top-tips-9134291

 

#
انتشار : 1398/06/14
یک تراکت باکیفیت چه ویژگی هایی دارد؟

در تبلیغات کوتاه مدت میدانی، انتخاب اول استراتژیست ها بهره گیری از تراکت است. این چاپ معمولا در یک ص

ادامه مطلب
#
انتشار : 1398/06/12
چاپ دیجیتال بهترین کاتالوگ‌های تهران

کاتالوگ ها ابزالاتی هستند که هر کسب و کاری می کوشد با تکیه بر ظرفیت قابل تامل آن ها مقاصد خود در زمی

ادامه مطلب
#
انتشار : 1398/06/11
ده تکنیک برای چاپ پوسترهای جذاب و دیدنی

در این نوشته، بررسی خواهیم کرد که چگونه می توان پوستری باکیفیت، جذاب و دیدنی اختیار کرد. ناگفته پیدا

ادامه مطلب