آخرین مطالب
بهترین پاپ آپ های نمایشگاهی چگونه طراحی می‌شوند؟
بهترین پاپ آپ های نمایشگاهی چگونه طراحی می‌شوند؟

پاپ آپ های نمایشگاهی سازه هایی نسبتا عظیم هستند که میزبانی از یک بنر را به عهده دارند.

بهترین بنر استندهای نمایشگاهی چگونه طراحی می‌شوند؟
بهترین بنر استندهای نمایشگاهی چگونه طراحی می‌شوند؟

در این نوشته، سراغ ویژگی های لازم برای طراحی مناسب بنر استندهای نمایشگاهی می رویم.

کدام بروشورها فروش را افزایش می دهند؟
کدام بروشورها فروش را افزایش می دهند؟

بروشور چاپی است که بین پوستر، تراکت و کاتالوگ قرار می گیرد.

چاپ دیجیتال بهترین کاتالوگ‌های تهران
چاپ دیجیتال بهترین کاتالوگ‌های تهران

کاتالوگ ها ابزالاتی هستند که هر کسب و کاری می کوشد با تکیه بر ظرفیت قابل تامل آن ها مقاصد خود در زمی

#

یک تراکت باکیفیت چه ویژگی هایی دارد؟

گروه : چاپ دیجیتال
14 شهریور
تعداد بازدید :
2814 بازدید
زمان تقریبی برای مطالعه :
5 دقیقه
#

آشنایی با چاپ تراکت در دیجیتال مدرن

در تبلیغات کوتاه مدت میدانی، انتخاب اول استراتژیست ها بهره گیری از تراکت است. این چاپ معمولا در یک صفحه ساده، به شکل رنگی/سیاه سفید آماده می شود. تفاوت تراکت با پوستر سوای از جنس و ابعاد، در محل قرار گیری است. پوستر روی دیوار، روی تخته شاسی، روی فوم برد و غیره قاب می شود، اما تراکت به دست مخاطب گذری سپرده می شود و همانند روزنامه، اطلاعات می دهد. به خصوص اگر قصد شرکت در همایش، گردهمایی یا اجلاسی را دارید و دوست دارید جمعیت اصطلاحا خاکستری را به غرفه خود جلب کنید، همراهی ما در ادامه این نوشته، مفید به فایده خواهد بود.


 

چاپ تراکت


کلیتی از طراحی و چاپ تراکت

پرداختن به اصول طراحی و ارائه نکات کاربردی برای ساخت تراکت های باکیفیت با سه هدف انجام می شود. اول اینکه دوست داریم برای افراد مشتاق حوزه چاپ، محتوای آموزشی مناسب داشته باشیم. دوم اینکه بنا را بر این گذاشته ایم تا با اطلاع رسانی، متر و معیاری برای سنجش عیار کیفی چاپخانه های آنلاین ارائه دهیم و در آخر می کوشیم تا در قالب مقاله های این چنینی، استانداردهای بالای کاری مجموعه چاپ دیجیتال مدرن را تبیین کنیم. امیدواریم در انتها، رضایت شما برآورده شود.

 


نکات کلیدی طراحی تراکت

  • کار با هدف گذاری آغاز می شود. پیش از آن که InDesign را باز کنید یا سراغ هر برنامه دیگری بروید، ابتدا باید هدف از طراحی و چاپ تراکت مشخص باشد. به طور مثال، باید پاسخ سوالاتی نظیر این که هدف از طراحی تراکت چیست؟ محصول را تبلیغ می کند یا خدمات؟ در چه محلی پخش می شود؟ کدام جامعه هدف را مد نظر قرار دارد و غیره، روشن شود.
  • هر تراکت به صفحه اول یک روزنامه می ماند. باید فونت، رنگ، طرح و چینش به گونه ای انجام شود که کانتراست بالایی را به نمایش گذارد. تراکت برای جلب توجه لحظه ای طراحی می شود و ناچار است در یک نگاه، تمامی اطلاعات مد نظر را بازتاب دهد. از این رو، توصیه این است که روی یک شعار اصلی، تصویر بزرگ و بیان راه های ارتباطی تمرکز شود.
  • بزرگان حوزه مارکتینگ براین باروند که در نوشته یا شعار تراکت، کلیدواژه ها اهمیت دارند. برای اولین بار؟ ارزان ترین؟ ویژه؟ وارداتی؟ یا تک کلمه های این چنینی که به صورت چکیده شخصیت کلی محصول و خدمات را ارائه می دهند در اولویت قرار دارند.
  • این احتمال وجود دارد که شخص دریافت کننده، تراکت را رها کند. در این شرایط، بازهم طراحی باید به گونه ای انجام شده باشد که اطلاعات حتی از روی زمین و فواصل زیاد، قابل مشاهده باشد. یا اگر قصد هزینه دارید، می توان تراکت را شبیه به پوستر چاپ کرد تا امکان استفاده از آن روی شیشه و دیوار نیز فراهم شود.
  • مانند تمامی گونه های چاپ تبلیغاتی، تراکت نیز باید call to action طراحی شود. اجازه دهید مطلب را اینگونه بگوییم. فرض کنید من خدماتی ارائه می دهم که شما واقعا آن را می خواهید. اما به دلیل مقدمه چینی فراوان، حوصله شما از بین رفته و عطای آن را به لقایش می بخشید. در چاپ تراکت این مساله فراوان روی می دهد. مخاطب طراحی کلی را می بیند و کنجکاو می شود، اما مطالب زیاد و پیدا نکردن راحت راه ارتباطی، او را منصرف می سازد. طراحی تراکت نباید این ویژگی را داشته باشد. شخص پس از دیدن شعار و طرح اصلی، در گام سوم باید با راه ارتباطی و چگونگی دسترسی مواجه شود.
  • جنس تراکت در نمایش طراحی نقش مهمی بازی می کند. اگر با محدودیت شدید مالی مواجه نیستید، توصیه ما این است که از کاغذهای درجه یک استفاده کنید تا به چاپ خود ارزش اعطا کنید و مخاطب نتواند به راحتی برگه را رها کند.
  • نحوه چیدمان تراکت از بالا به پایین است. یعنی همانند روزنامه، ابتدا تیتر اصلی مشاهده می شود، سپس تصویر کلی و در آخر، توضیحات. این نحوه چیدمان در طراحی گام اصلی و کلی کار محسوب می شود.
  • به خصوص در صورتی که تصمیم به چاپ رنگی دارید، روی رزولوشن و کیفیت تصاویر مورد استفاده تا حد امکان وسواس نشان دهید. این ریزه کاری های فنی هنگام طراحی، تاثیر خود را به هنگام چاپ و توزیع نشان خواهند داد.
  • تراکت ها اگر هوشمندانه طراحی شوند، می توانند اهداف برندینگ یک مجموعه را نیز به پیش برانند. تنها مساله این است که کار طراحی، هماهنگ با هویت سازمانی پیش رود و روند توزیع، در زمان و مکان مناسب انجام شود.

جمع بندی تراکت و چاپ دیجیتال مدرن

در این نوشته، بخشی از استانداردهای بین المللی طراحی تراکت ارائه شد. ما در مجموعه مدرن به این اصول و بسیاری دیگر پایبند هستیم و شما اگر خود دست به طراحی می زنید، با رعایت این موارد می توانید نتایج بهتری را دریافت کنید. مانند همیشه، اگر اطلاعاتی مضاف بر مطالب بالا نیاز است، خوشحال می شویم که میزبان صدای گرمتان باشیم. همین حالا با ما تماس بگیرید. 

منبع:

https://designshack.net/articles/graphics/10-tips-for-perfect-flyer-design/

 


#
انتشار : 1398/06/14
یک تراکت باکیفیت چه ویژگی هایی دارد؟

در تبلیغات کوتاه مدت میدانی، انتخاب اول استراتژیست ها بهره گیری از تراکت است. این چاپ معمولا در یک ص

ادامه مطلب
#
انتشار : 1398/06/12
چاپ دیجیتال بهترین کاتالوگ‌های تهران

کاتالوگ ها ابزالاتی هستند که هر کسب و کاری می کوشد با تکیه بر ظرفیت قابل تامل آن ها مقاصد خود در زمی

ادامه مطلب
#
انتشار : 1398/06/11
ده تکنیک برای چاپ پوسترهای جذاب و دیدنی

در این نوشته، بررسی خواهیم کرد که چگونه می توان پوستری باکیفیت، جذاب و دیدنی اختیار کرد. ناگفته پیدا

ادامه مطلب