آخرین مطالب
بهترین پاپ آپ های نمایشگاهی چگونه طراحی می‌شوند؟
بهترین پاپ آپ های نمایشگاهی چگونه طراحی می‌شوند؟

پاپ آپ های نمایشگاهی سازه هایی نسبتا عظیم هستند که میزبانی از یک بنر را به عهده دارند.

بهترین بنر استندهای نمایشگاهی چگونه طراحی می‌شوند؟
بهترین بنر استندهای نمایشگاهی چگونه طراحی می‌شوند؟

در این نوشته، سراغ ویژگی های لازم برای طراحی مناسب بنر استندهای نمایشگاهی می رویم.

یک تراکت باکیفیت چه ویژگی هایی دارد؟
یک تراکت باکیفیت چه ویژگی هایی دارد؟

در تبلیغات کوتاه مدت میدانی، انتخاب اول استراتژیست ها بهره گیری از تراکت است. این چاپ معمولا در یک ص

چاپ دیجیتال بهترین کاتالوگ‌های تهران
چاپ دیجیتال بهترین کاتالوگ‌های تهران

کاتالوگ ها ابزالاتی هستند که هر کسب و کاری می کوشد با تکیه بر ظرفیت قابل تامل آن ها مقاصد خود در زمی

#

کدام بروشورها فروش را افزایش می دهند؟

گروه : عمومی
15 شهریور
تعداد بازدید :
3074 بازدید
زمان تقریبی برای مطالعه :
4 دقیقه
#

بروشور در چاپ دیجیتال مدرن

بروشور چاپی است که بین پوستر، تراکت و کاتالوگ قرار می گیرد. به بیان دقیق تر، اگر مطلبی داشته باشید (چه درباره خدمات و چه محصول) که بخواهید آن را به همراه کمی توضیح متنی و تصاویر گرافیکی ارائه دهید، چاپ بروشور انتخاب بهینه مقابل شما است. تفاوت بروشور با کاتالوگ در حجم کم و تمایز آن با پوستر و تراکت در چندلَت بودن و حضور پررنگ متن است. باری؛ در این نوشته، مشخصات بروشورهایی که توان بالقوه افزایش فروش را دارند برمی شماریم. اگر قصد بازاریابی با چاپی ارزان قیمت را در سردارید، همراهی ما تا انتهای این نوشته خالی از لطف نیست.

چاپ بروشور


ساختار بروشور به چه شکل است؟

در دنیای مدرن، همزمان با آغاز کمپین های دیجیتال مارکتینگ، نیاز به پیشبرد اهداف در زمینه تبلیغات سنتی است. به بیان دقیق، زمانی که یک برند محصولی جدید را با هشتگ، مطلب و محتوا پروموت می کند، نیاز است همگام با آن، بازار سنتی را دریابد. در این شرایط، توصیه به استفاده از بروشورها می شود. نکته اینجاست که هر بروشوری، کور و نادیده قابلیت اثرگذاری مطلوب ندارد و به این خاطر، کوشیده ایم در این قسمت، ویژگی های یک بروشور برنده را تشریح کنیم.

بروشور تاثیرگذار چه خصوصیاتی دارد؟

  • بروشورهای استاندارد برای مخاطب طراحی می شوند. دقیق تر اینکه، طراح خود را در چشم مخاطب می گذارد و می کوشد به پرسش های ذهنی او پاسخ هایی کوتاه و هوشمندانه دهد.
  • تکنیک AIDA چیزی است که می تواند هر چاپی از جمله بروشور را به پیروزی برساند. این عبارت به ترتیب کلمات "جلب توجه، ایجاد علاقه، وسوسه خرید و اقدام" را نمایندگی می کنند (Attention, Interest, Desire, and Action). منظور این است که بروشور باید به ترتیب چهار مولفه مذکور را برانگیزد.
  • بروشور بازتاب دهنده محصول یا خدمات است، نه شما یا شرکتی که رهبری آن را به عهده دارید. در نتیجه، تصاویر و نوشته ها را به توصیف خود اختصاص ندهید، بلکه سراغ ارائه پیشنهاد و ویژگی های اختصاصی که در چنته دارید بروید.
  • بروشور خوب توصیف نمی کند، بلکه می فروشد. شما باید ابتدا نیاز را ایجاد کنید، سپس به تمامی پرسش های ذهنی مخاطب پاسخ دهید و در آخر راه خرید را باز کنید. فرض کنید قرار است یک برند لباس، از یک کت و شلوار رونمایی کند. بخش اول باید اهمیت این پوشش رسمی را القا کند، بخش دوم باید مزیت های برند ارائه دهنده را تشریح سازد و در گام آخر، باید مسیری ساده برای خرید باز شود.
  • مخاطب ابتدا نگاه می کند، پس از آن اگر توجهش جلب شود باقی مطالب را می خواند. در نتیجه، تیتر و تصاویر اصلی، در خط مقدم طراحی قرار دارند.
  • باید توجه داشت که بروشور ویترین برند است. در نتیجه باید تا حد امکان حرفه ای طراحی شود و تصویری دقیق ارائه دهد. وجود اشتباهات نگارشی، غلط های املایی یا عواملی از این دست به طور کامل نفس کار را می گیرد.
  • متن بروشور باید مختصر و مفید نگارش شود. در چاپ هایی نظیر بروشور (تراکت و پوستر) هر کلمه یک فشنگ هفت تیر است. شما تعداد محدودی شلیک دارید و هرکدام حکم مرگ و زندگی دارند. در نتیجه باید در انتخاب متن بیش از حد تصور حساسیت به خرج داد.
  • برگ برنده بروشور، سادگی است. متن، تصویر یا ترکیب و المان های پیچیده هیچ مخاطبی را در مدیوم بروشور جذب نخواهد کرد.
  • در چاپ بروشور خیلی ریسک نکنید (بر خلاف پوستر و چاپ هایی که خلاقیت در آن ها حرف اصلی را می زند). تمپیلیت های آزمون پس داده و تکنیک های علمی و مستدل شما را به منزل مقصود می رسانند.

چاپ بروشور


جمع بندی بروشور و چاپ دیجیتال مدرن

در این نوشته کوشیدیم پس از بیان ویژگی های کلی بروشور، راهکارهایی برای ساخت و چاپ یک محصول تاثیرگذار ارائه دهیم. آنچه بیان شد، گزیده ای از استانداردهای جهانی است که در مجموعه دیجیتال مدرن به طور حداکثری مد نظر قرار می گیرد. مانند همیشه شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، ما را مهمان شنیدن صدای گرمتان کنید.


#
انتشار : 1398/06/15
کدام بروشورها فروش را افزایش می دهند؟

بروشور چاپی است که بین پوستر، تراکت و کاتالوگ قرار می گیرد.

ادامه مطلب
#
انتشار : 1398/05/19
ارتباط مستقیم کیفیت چاپ و موفقیت در نمایشگاه‌های مختلف

در این نوشته از سلسله مقالات پژوهشی چاپ دیجیتال مدرن، سری به نکات فنی و ملزومات حضور در فضاهای نمایش

ادامه مطلب
#
انتشار : 1398/05/17
نگاهی ویژه به خدمات چاپ فوری

بسیار پیش می آید که آدمی در زمانی مشخص، نیاز به دریافت خدمات فوری داشته باشد.

ادامه مطلب