آخرین مطالب
بهترین بنر استندهای نمایشگاهی چگونه طراحی می‌شوند؟
بهترین بنر استندهای نمایشگاهی چگونه طراحی می‌شوند؟

در این نوشته، سراغ ویژگی های لازم برای طراحی مناسب بنر استندهای نمایشگاهی می رویم.

کدام بروشورها فروش را افزایش می دهند؟
کدام بروشورها فروش را افزایش می دهند؟

بروشور چاپی است که بین پوستر، تراکت و کاتالوگ قرار می گیرد.

یک تراکت باکیفیت چه ویژگی هایی دارد؟
یک تراکت باکیفیت چه ویژگی هایی دارد؟

در تبلیغات کوتاه مدت میدانی، انتخاب اول استراتژیست ها بهره گیری از تراکت است. این چاپ معمولا در یک ص

چاپ دیجیتال بهترین کاتالوگ‌های تهران
چاپ دیجیتال بهترین کاتالوگ‌های تهران

کاتالوگ ها ابزالاتی هستند که هر کسب و کاری می کوشد با تکیه بر ظرفیت قابل تامل آن ها مقاصد خود در زمی

#

بهترین پاپ آپ های نمایشگاهی چگونه طراحی می‌شوند؟

گروه : سازه های نمایشگاهی
17 شهریور
تعداد بازدید :
3585 بازدید
زمان تقریبی برای مطالعه :
6 دقیقه
#

طراحی پاپ آپ در چاپ دیجیتال مدرن

پاپ آپ های نمایشگاهی سازه هایی نسبتا عظیم هستند که میزبانی از یک بنر را به عهده دارند. گاهی شیوه نمایش آن ها کمی پیچیده می شود و در کنار غرفه نمایشگاهی، زیر نورپردازی های خاص قرار می گیرند. وظیفه و کاربرد اصلی این گونه چاپ فوق العاده جالب و دوگانه است. یک اینکه می کوشد با اتکا به جذابیت ظاهری مخاطب را از فواصل گوناگون جذب کند و در ثانی به دنبال ایجاد هویت در قلب تصاویر ثبت شده در دل تاریخ ریشه می دواند. مانند تمامی گونه های چاپی و ابزارآلات سنتی مارکتینگ، پاپ آپ ها هم تنها در صورت دربرداشتن مجموعه ویژگی هایی خاص کارکرد جادویی خود را نمایش می دهند. ما در سطرهای پیش رو با اتکا به تجربه شخصی، پرده از بعضی تکنیک های طراحی برداشته ایم، با ما همراه باشید.

چاپ پاپ آپ مدرن


مقدمه؛ آشنایی با ساختار چاپ پاپ آپ

پاپ آپ ها از نظر قدی کمی بلندتر از قامت یک انسان معمولی هستند و از نظر عرضی، تا سه الی چهارمتر هم طراحی می شوند. بسته به بودجه و محل استفاده، هم می توان از نمونه های قوس دار آن ها استفاده کرد و هم می شود کار را به شکل صاف و ساده انجام داد. علاوه بر این، گاهی در مصارف لوکس و نمایشگاهی، نورپردازی هماهنگ با غرفه و سازه نمایشگاهی نیز به خدمت گرفته می شود. روی هم رفته، پاپ آپ طراحی می شود تا اولا توجه مخاطب را جلب کند و ثانیا، دست برند را در دیجیتال مارکتینگ جلو بیاندازند (با ماندگار شدن در تصاویر).

نه گام تا طراحی یک پاپ آپ درجه یک

پس از بیان مسائل مقدماتی، زمان رفتن سراغ اصل مطلب و ارائه تکنیک های طراحی است.

  • پیش از هر چیز، محل استفاده پاپ آپ را تعیین کنید. قرار است پاپ در فضای نمایشگاهی استفاده شود یا محیط باز میزبان پاپ آپ خواهد بود؟ پاسخ به این سوال رنگ بندی، ابعاد، قوس، جنس انتخابی و بسیاری دیگر را تحت تاثیر قرار می دهد.
  • گاهی پاپ آپ شما زیبا و جذاب است اما مخاطب وقت یا حوصله جلو آمدن و کسب اطلاعات بیشتر را ندارد. در این شرایط، باید راه های ارتباطی (تلگرام، شماره تماس یا اینستاگرام) را طوری قرار دهید که شخص بتواند با یک نگاه، آن را در گوشی هوشمند خود دنبال کند. در زبان تخصصی مارکتینگ به این امر CTA می گویند.
  • پاپ آپ باید در ادامه هویت برند شما توسعه داده شود. یعنی چه؟ یعنی اینکه زمینه، فونت، رنگ، المان های طراحی و غیره همه باید بخشی از استراتژی کلی شما باشند. نمی توان یک کسب و کار سنتی و سنگین را با پاپ آپ های فانتزی و جیغ پروموت کرد و بالعکس.
  • اگر دوست داشتید راه ارتباطی خود را با استفاده از آیدی معرفی کنید، حتما آیکون شبکه اجتماعی مورد استفاده را بزرگ قرار دهید. امروزه هر کس شبکه محبوب خود را دارد و نمی توان انتظار داشت منظور شما در یک نگاه برداشت شود (توییتر، تلگرام، اینستاگرام و غیره را مشخص کنید).
  • هرچند که پاپ آپ مساحت زیادی دارد، اما نوشته های قرار گرفته روی این چاپ نیز باید در اوج فشردگی و سادگی قرار داده شوند (کمتر پیش می آید که مخاطب بیش از ده ثانیه به پاپ آپ نگاه کند).
  • باید در نظر داشت که تصاویر از کلمات قدرت بیشتری دارند. در نتیجه، بهتر است تا حد امکان از تصاویر برای بیان منظور استفاده شود تا نگارش و کلمه.
  • کیفیت تصاویر، رزولوشن و رعایت نکات فنی و چاپی ضرورتی است غیر قابل انکار. اگر کمیت پاپ آپ در این وادی لنگ بزند، کمتر می توان به نتیجه گیری مناسب از کار امید داشت.
  • رنگ بندی برگ برنده چاپ های تبلیغاتی است. اگر کمی حوصله خرج شود و برای طراحی پاپ آپ رنگ های صحیح گردهم آیند، طراحی نهایی تاثیرگذاری خود را خواهد داشت.
  • و در آخر اینکه، همانند تمامی چاپ های بنر محور (بنراستند، رول آپ، پاپ آپ و غیره)، داده های مهم چاپ پاپ نیز باید در نیمه بالایی کار قرار داده شوند.

چاپ پاپ آپ مدرن


جمع بندی نهایی چاپ پاپ آپ

در این نوشته، سراغ چاپ پاپ آپ آمدیم و پس از بیان ویژگی های ساختاری این محصول، سراغ مجموع نکاتی کاربردی برای طراحی نسخه های درجه یک آن رفتیم. از آنجا که مجال محدود نوشته های اینچنینی اجازه ورود تخصصی تر به مسائل را نمی دهد، خوشحال می شویم در صورت نیاز و علاقه، پاسخگوی سوالات شما عزیزان در چاپ مدرن باشیم، همین حالا با ما تماس بگیرید.

 

#
انتشار : 1398/06/17
بهترین پاپ آپ های نمایشگاهی چگونه طراحی می‌شوند؟

پاپ آپ های نمایشگاهی سازه هایی نسبتا عظیم هستند که میزبانی از یک بنر را به عهده دارند.

ادامه مطلب
#
انتشار : 1398/06/16
بهترین بنر استندهای نمایشگاهی چگونه طراحی می‌شوند؟

در این نوشته، سراغ ویژگی های لازم برای طراحی مناسب بنر استندهای نمایشگاهی می رویم.

ادامه مطلب
#
انتشار : 1398/05/21
بررسی تخصصی سازه‌های نمایشگاهی

در سطرهای پیش رو، سراغ سازه های نمایشگاهی می رویم...

ادامه مطلب